LondonTown

Suurlinnaelu teeb inimese õnnetuks

Suurlinnaelu teeb õnnetuks, annab mõista uus uuring ja sedastab, et vähemasti Ameerika Ühendriikides on linnakärast eemal elavad inimesed hoopis õnnelikumad.

Ehkki suurlinnad nagu London, New York ja Los Angeles meelitavad inimesi kõrgete palkade ja huvitavate töökohtadega, käivad metropolidega kaasas liiklusummikud, kõrged kinnisvarahinnad ja õhureostus.

Warwicki ülikooli ja Hamilton College’i uuringust, mis mõõtis USAs elavate inimeste õnnetunnet, selgus, et kõige vähem ollakse õnnelikud enim linnastunud osariikides — Californias ja New Yorgis.

Uuringut juhtinud professori Andrew Oswaldi sõnul usuvad paljud, et New Yorgis ja Californias keeb imeline elu.

„Probleem on aga selles, et kui liiga paljud samamoodi arvavad ja nendesse osariikidesse kolivad, on tulemuseks ummikud ja kinnisvarahindade tõus,” ütleb Oswald.

„Mõnes mõttes toimub sama mis aktsiaturul. Aktsia, mida kõik peavad heaks investeeringuks, on tavaliselt ülehinnatud. Head tehingud on sageli vähem “kuumad”. Võib-olla on see tõsi ka elukohavalikul.”

USA kõige õnnelikumad inimesed elavad uuringu kohaselt Louisiana, Hawaii ja Florida osariigis. Kogu edetabeliga saab tutvuda SIIN.

Uuringus osales 1,3 miljonit ameeriklast ajavahemikul 2005 — 2008. Tulemused ilmusid ajakirjas Science.

Delfi
23.03.2010 07:54 - Juulius - Kommenteeri - Loe kommentaare (0)
Wordpressi kodulehe tegemine 2005 - 2024

Viimati uuendatud: pühapäev, 18. veebruar 2024 21:29:19

Parim vaadatavus: Mozilla Firefox 1.0 - 3.6
resolutsioon 1280 x 1024